Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-01-19

55. 44* GIBRALTARO UOLA. URVAI

Publikuota: Kita

  ŠVENTO MICHAELIO  urvas.  Prie jo mūsų grupė atvykome iš autobuso stoties šauniais , vikriais ir gana galingais dviem autobusiulais. Tokie reikalingi kopiant itin stačiu, vingiuotu keliuku į kalną.

Uoloje yra 140 urvų, tik vienas atidarytas visuomenei. Legenda sako, kad urvas po vandeniu per Gibraltaro sąsiaurį jungiasi su Afrika. Mes, praėję kažkokiais mažais urvais, greitai pasiekėme didįjį urvą - erdvų, aukštą. Jis jungiasi su keliais  mažesniais urvais. Žavėjomės  cilindro, kūgio formų kabančiais stalaktitais ir iš urvo dugno kylančiais stalagmitais.

Didžiajame urve įrengta koncertų salė, sustatytos kėdžių eilės. Pro jas praėję, mes įr įšėjome iš urvų. II Pasaulinio karo metu uoloje buvo įrengta ligoninė ir kambariai kariuomenės viršininkijai. Visi gyventojai karo metu buvo evakuoti.

Beje, prie įėjimo į uolą - čia visada pilna turistų - būriuojas ir garsiosios Gibraltaro beždžionės - makaka. Apie jas truputį vėliau.  

Štai palydovinėje nuotraukoje matome pačią pietinę Uolos dalį. Už aiškiai matomo ilgo namo, dešiniajame kampe toks pakilęs cilindras su šviesia viršūne - tai Gibraltaro švyturys. Jį aplankėme, parodysiu ir savo nuotrauką.


Atgal į: 55. 44* GIBRALTARO UOLA. URVAI