BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

26.MAŽOJI LIETUVA.

26. MAŽOJI LIETUVA Prūsijos karalystės sudėtyje (1701-1871).

Pažvelgę į žemėlapį, matome oficialią Mažąją Lietuvą Prūsijos karalystės sudėtyje - nuo Klaipėdos iki raudonos (kampuotos) linijos. O iš tikrųjų matome, kad visame plote vyrauja lietuviški miestų ir miestelių pavadinimai, todėl net sakoma: Mažoji Lietuva - nuo Klaipėdos iki Karaliaučiaus.

Miestų ir miestelių pavadinimai: Gilija,Tilžė, Ragainė, Lazdynai, Širvinta, Pilkalnis, Kaupiškis, Labgyva, Laukiška, Toplaukis, Želva, Jurbarkas, Įsrutis, Eitkūnai, Stalupėnai, Gumbinė, Muldžiai Juodlaukiai, Tolminkiemis, Darkiemis, Raminta, Dombrovka, Geldapė, Dubeninkai, Žabyriai.   Štai keletas Karaliaučiaus srityje: Vėluva, Tepliava, Valdava, Rūdava, Pabėčiai, Žuvininkai, Piliava, Kuršiai, Naujakuršiai, Balga, Šventapilė.

o apačioj matome rausvą liniją, išilgai einančią per visus Rytprūsius; ji skiria dabartinę Kaliningrado sritį nuo Lenkijos.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. Mažoji Lietuva man patinka, nes man patinka tie Lietuvos laikai, kai knygas nelegaliai nešė:D Tai gi unikalus dalykas! Niekur taip nebuvo! O jas nešė iš Mažosios Lietuvos. Tai labai faina. Ir šiaip ten daug spaustuvių buvo…

  2. Kalbant apie spaustuves - lietuviškos spaudos leidybos centrus - pasakytina, kad tai buvo Tilžė, Karaliaučius, Ragainė, Klaipėda, Priekulė, Bitėnai (ir dar vienas kitas smulkesnis). 1865-1904 m.Mažosios Lietuvos spaustuvėse buvo išspausdinta 2687 lietuviški leidiniai lotyniškomis ir gotiškomis raidėmis.Pusė jų buvo skirta Lietuvai.

Rašyti komentarą