BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

29. 15* BENALMADENAS. VAIKUTIS ir JŪRA


Piene, piene - nuostabi gėlele,   Ko tu rymai vėjų pabarėly?


Žiūrint į nuotrauką, kažkodėl prisiminė S. Nėries eilutės ir… asociacija -


baltos pienės… vėjai pabarėly,     baltos bangų putos  ir vienišas vaikutis jūros pakraštėly…


Tik baltaburis laivelis stebi ir saugo drąsųjį mažylį…


Tai paskutinė nuotrauka, kuria noriu užbaigti pasakojimą apie BENALMADENĄ. O dabar priminsiu, kad toje ekskursijoje buvo suteiktos galimybės aplankyti, pagal pasirinkimą, Kordobą, Seviliją, Granadą, Gibraltarą. Kadangi mes čia minimus miestus (dar ir Madridą) esame matę, tai rinkomės, labai norėjome nuvykti į GIBRALTARĄ. Tad ruošiu medžiagą apie Gibraltarą.


Ir manau kai ką parašyti apie  aisčius, baltus, Lietuvą, lietuvių kalbą. Tai turėtų būti įdomu, gal ir naudinga ir vyresnių klasių mokiniams, na, ir mokytojui.        Mokytojas


                                                                                                                                                   


 

Rodyk draugams

28. D Ė M E S I O!

PAPILDŽIAU  sasvo BLOGą dviem pieštais paveikslėliais:


1.Prie 13. 6* pridėjau pieštą  Sportinio uosto fragmentą.


2.Prie 12. 5* pridėjau  skulptūros  “MERGAITĖ” piešinėlį.


3.Jeigu peržiūrint, verčiant straipsnis po str. mano BLOGą iki galo neatsiverčia, spausk “Toliau”>> (deš.,apač.). 


4.Noriu kelis žodžius dėl tų Patiko, Nepatiko. Štai vienam daug kas Nepatiko. Pvz.: * N e p a t i k o (žiūr. nr. 6 ir 7), kur buvo siūloma sudėti skyrybos ženklus  (gal su skyryba “susipykęs”?).  *Nepatiko trijų (nr.17. 10*) tikrai gražių, įdomių, skirtingo stiliaus  namų kompleksas (įdomu, ar jis nepatinka, pvz., ir tiems  atvažiuojantiems į čia iš visų žemės rutulio kampelių).    *Nepatiko net valgykloje patiekti turistams (nr.27. 14*ė) obuoliai ir bananai.  “Paskutinis Nepatiko - tai jau “viršūnė”,- sakė man vienas žmogus ir pridėjo, kad gal čia koks iš  “antipasaulio”, jei tokie, rodos, paprasti, žemiški dalykai nepatinka.


Man asmeniškai tokie Patiko, Nepatiko, jei rimtai, nuoširdžiai pasakyta, įdomūs tik kaip tam tikras pašalinis darbo, atliekamo su meile, kruopščiai, vertinimas.

Rodyk draugams

27. 14*ė BENALMADENAS. šVEDIŠKAS stalas


Dar viena detalė, ir paskutinė švediško stalo - jei maždaug visur suspėjau nukreipti foto objektyvą.  Matote, stalas gausus, ir, žinoma,  reikia mokėti pasirinkti.


Gerb. blogo drauge, jei esate pastabus, peržvelgęs visus penkis vaizdus, gal spustelėsite  “patiko” taip ruošiamam švediškam stalui. Ispanam tai būtų pagyrimas. O jeigu kas - mini komentarą, man būtų įdomu, kaip visa tai vertinate. 

Rodyk draugams

26 14*d PROMENADA. ŠVEDIŠKAS stalas


Pusryčiai prasideda. Žiūriu, bet neprisimenu, ar nuo to stalo pradėdavome.

Rodyk draugams

25. 14*c BENALMADENAS. šVEDIŠKAS stalas. tęsinys…


Pusryčiai tęsiasi. Dešiniau, matote įvairių įvairiausių mišrainių žalumynų. Prisimenu, kai pirmą kartą prieš dvylika metų atostogavome Ispanijoj, Lloret de Mar kurorte. stebėjomės taip pat tokiu gausiu švedišku stalu. Ispanam tai būdinga.  Į sveikatą!  

Rodyk draugams

24. 14* b. BENALMADENAS, šVEDIŠKAS STALAS, tęsinys…

 


 ŠVEDIŠKAS stalas, tęsinys. Čia, kaip matote, pusryčių tęsinys. Prašau - į sveikatą … 

Rodyk draugams

23. 14* a. BENALMADENAS. ŠVEDIŠKAS stalas.

 


 ŠVEDIŠKAS  stalas.  Žodis ” švediškas”, manau jau viską ir pasako. Žodžiu, valgai, ką nori ir kiek nori. Būna kelių rūšių žuvies, mėsos patiekalų. Čia reikia pažymėti - ispanai moka paruošti įvairius ir labai skanius garnyrus. Yra virti ir kepti kiaušiniai, šalti užkandžiai: mėsa, dešra, sūris, sviestas, medus, uogienės, kava, arbata. Labai daug daržovių. Yra saldžių patiekalėlių. Dar žodis apie sūrį. Sakom , gal toks bus kaip Turkijoje. Ten, Alanijos kurorte, valgėm sūrį labai labai sūrų. Beje, ten irgi buvo švediškas stalas, tik ne toks gausus ir ne toks įvairus. Po pusryčių 18 val vakarienė. Jos patiekalai būna kaip tikrų pietų, tik nėra kavos, arbatos, o yra tiršta, trinta sriuba. Na, visko ir nemokėčiau išvardyti ir surašyti.


Žiūrėkite nuotraukas (jas dariau iš ryto pirmas įėjęs į valgyklą)  ir - į sveikatą!    

Rodyk draugams

22. 13* tęsinys - BENALMADENAS, RAUDONOJI pilis.


… Į E I N A M E   į puošnų  s a l o n ą.  Sienos panelis - arabeskos imitacija. Baroko stiliaus puošnūs baldai. Atkreiptinas dėmesys į kairėje pusėje esantį ypatingai įmantriai išdailintą auksu žibantį staliuką su laikrodžiu. Ant sienos, virš laikrodžio. kabo paveikslas - Bil-Bil pilis prie pat…ošiančios Viduržemio jūros vandenų. Visas salonas ir pilis dvelkia didingumu, puošnumu, prabanga.


O kur paslaptis!  Centrinėje sienoje  kažkokios  d u r y s.  Praversi - gal ten nuo amžių slypi korsarų prisiplėšti turtai. Ne, pilis, kaip matote, ne korsarų. Tai gal net ne specialiai gynybinė, o kokio nors didiko poilsio prie jūros išpoštoji buveinė.  Beje, ar nepaklausite komentare - bandžiau atidaryti ar nors paklebinti paslaptingąsias duris ar ne. Nelikčiau skolingas, jeigu būtų žingeidžų.


Iš Raudonosios pilies mes išėjome susižavėję joje įmantriai sukurtu grožiu.

Rodyk draugams

21. 13* tęsinys


M E N Ė.  Prieš tai rašiau, kad menę supa arabeskos stiliaus arkada. Štai ji. Menė turi dvejas šonines duris - įėjimai į  kambarius. Pro kairėj esančias duris - į sandėlį. Įdomu, kas ten bus atkurta, įrengta ateity. Pro dešinėje pusėje esančias duris  įeiname į …

Rodyk draugams

20. 13* BENALMADENAS. RAUDONOSIOS pilies interjeras


 PILIES vidus. Įeiname iš kiemo pusės per gražų prieangį ir iš karto patenkame į arkomis apjuostą  pilies  m e n ę. Pirmas įspūdis - lyg mes patekome ir matome Alhambros, netoli Granados esančių kalifų rūmų, interjero mini detalę. Erdvinį jausmą sudaro, matome, salė,  beveik be baldų - tik to amžiaus stiliaus stalas, santūriai išdėstytos gėlės ir centrinis gėlynas su mini fontanėliu.


Meniškai, labai kruopščiai arabeskos stiliumi išpuoštos arkų dalys ir sienos suteikia  m e n e i  išskirtino grožio. Žvilgtelėkime į prieš mus esančių trijų durų puošybą - persišviečiantis ažūrinis raštas, tiesiog gražu.


 

Rodyk draugams