BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

6. SKYRYBOS ženklas

  Savo BLOGo  pradžioje minėjau, kad bandysiu liesti įdomesnius kelionių momentus ir lietuvių kalbą.


Leiskite pradėti - lietuvių kalba,  s k y r y b a.  Esu sudaręs apie trylika  vientisinio sakinio skyrybos taisyklių. Štai iš pirmosios  paprastutis atvejėlis. Juk visi buvome (gal ir tebeesame) mokiniais ir esame praėję tuos lietuvių (savo!) kalbos rašybos ir skyrybos “kryžių” kelius.  


Čia sakinėlius rašau be reikiamų ar nereikiamų skyrybos ženklų.   Tad sėkmės. 


1.Petras  šaunus.     2.Vytas  šaunuolis.   Klausimas: Ar reikia pirmame, o paskui ir antrame sakinyje skyrybos  ženklo, ir kokio?  Būtų įdomu, jei komentuotojas  dar bandytų paaiškinti, kodėl reikia ar nereikia.


Taip galima ir  r a š y b ą   mokytis.  Pvz., n o s i n ė s :  1. Žodžio pradžioje, šaknyje ir galūnėje - šuo įkąstų, jei piktas būtų       2. Ivardžiuotinės formos - naująją.    3. Dalyviai - einąs, einanti.   Ir kiti, ir kiti atvejai.                                                                                                

Rodyk draugams

5. LENKIJOS siena - rūpestis

Pradžių pradžioje rašiau, kad BLOGe liesiu lietuvių kalbą, bandysiu pateikti įdomesnius atvejus iš turistinių kelionių. Kiekviena kelionė, manau, turi šį tą įdomesnio pasakyti. Teko apkeliauti beveik visą Europą, išskyrus šiaurinę jos dalį. Čia bus pirmasis bandymas.  


Nelengva buvo pravažiuoti Lenkijos sieną. Pirmą kartą ją pravažiavau beveik paskutiniais sovietmečio metais, kai turėjau kelialapį į tuometinę Čekoslovakiją - į Karlovy Varus. Pivažiavus tuometinės Demokratinės Lenkijos sieną, dokumentus labai griežtai tikrino sovietų pasieniečiai: paima pasą ir vis žiūri tai į pasą, tai į mane - ar tas pats asmuo. Kai tik kryptelių žvilgsnį kiek į šoną, labai griežtu balsu rikteli: “smotri v glaza (žiūrėk į aklis)! Įsitempęs žiūrėjau, sėkmingai pravažiavau. O štai keletą metų po nepriklausomybės atkūrimo vienas mūsų grupės turistas vos vos pravažiavo Lenkijos sieną. Atėjęs į autobusą lenkijos pasienietis taip pat žiūrėjo į pasą ir į žmogų ir vieną mūsiškių vaikiną pasikvietė į pasienio būstinę. Laukiam laukiam, neateina. Nuėjo  mūsų vadovė ir tik po gana ilgoko laiko abu grįžo. To vaikino niekaip nenorėjo praleisti, nes jis dabar buvo be ūsų, o pase su ūsais. Paskui juokavom: galėjo ūsus pasidažyt ir nebūtų reikėję taip, atrodo, beprasmiškai gaišti brangaus kelionės laiko.  Kokie reikšmingi vyro ūsai! 

Rodyk draugams

4. Ant buities kuoro statoma visa kita

Nemanau savo svetainėje aprašinėti buities, bet kiekvienas ryte atsibudę keliamės, pusryčiaujame, na, pvz., kad ir taip: avižinių dribsnių košė (sako, visos pasaulio grožio karalienės dėl grožio ją valgo, o mes,  vyrai, -  kaip sveikuolių maistą). Geriame kavą - karališkas gėrimas, dievų gėrimas. Romos dvasinikai kavą vadino “velnio gėrimu”, bet popiežius ją mėgo ir palaimino. Puodelis kavos stimuliuoja smegenų veiklą, stiprina širdį, suteikia žvalumo ir energijos… Varškė, manau,- svarbiausias sumuštinio komponentas. Ji pagerina apetitą ir nuotaiką, yra naudinga, turinti gydomųjų savybių maisto medžiaga. Vietoj cukraus - medus, bet jo nesiūlau dėti į kavos puodelį. Beje, siūlytinas  m i š k o  medus, jis turi daug įvairių mineralinių medžiagų. Žiūrėk, vokiečiai perka beveik tik miško medų. Tikėkimės - žino, ką perka. Na, paskutinis pusryčių komponentas - keletas šaukštėlaičių miško uogų uogienės, ji (būtent miško) taip pat turi daug mineralinių medžiagų Kam žmogus valgo. Valgo, kad gyventų , ar gyvena, kad valgytų.  Sakiau, kasdienybės neaprašinėsiu. Bet matote.

Rodyk draugams

3. Ant buities kuoro statoma visa kita

Nemanau savo svetainėje aprašinėti buities, bet kiekvienas ryte atsibudę keliamės, pusryčiaujame, na, pvz., kad ir taip: avižinių dribsnių košė (sako, visos pasaulio grožio karalienės dėl grožio ją valgo, o mes,  vyrai, -  kaip sveikuolių maistą). Geriame kavą - karališkas gėrimas, dievų gėrimas. Romos dvasininkai kavą vadino “velnio gėrimu”, bet popiežius ją mėgo ir palaimino. Puodelis kavos stimuliuoja smegenų veiklą, stiprina širdį, suteikia žvalumo ir energijos… Varškė, manau,- svarbiausias sumuštinio komponentas. Ji pagerina apetitą ir nuotaiką, yra naudinga, turinti gydomųjų savybių maisto medžiaga. Vietoj cukraus - medus, bet jo nesiūlau dėti į kavos puodelį, geriau su šaukšteliu priimti geriant kavą. Beje, siūlytinas  m i š k o  medus, jis turi daug įvairių mineralinių medžiagų. Žiūrėk, vokiečiai perka beveik tik miško medų. Tikėkimės - žino, ką perka. Na, paskutinis pusryčių komponentas - keletas šaukštelių miško uogų uogienės, ji (būtent miško)  turi daug mineralinių medžiagų. O mes esame paruošę rudenį spanguolių. mėlynių ir bruknių (ištrintų su cukrumi) beveik visiems metams. Beje, spanguolės ir mėlynės yra labai stiprūs antioksidantai.

Kam žmogus valgo. Valgo, kad gyventų , ar gyvena, kad valgytų.  Sakiau, kasdienybės neaprašinėsiu. Bet matote.

Rodyk draugams

2. BLOGo koridoriai

Paruošiau naują BLOGo įrašą, bet paspaudžiau, matyt, ne ten, kur reikia, ir įrašas “pasiklydo” pasauliniuose BLOGo koridoriuose. Nesistebiu - dar naujokas. Va kartais įdomu ir tokie “pasiklydimai”.

Rodyk draugams