BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

(be temos)

P R O M E N A D A - prancūzų kilmės žodis  promenade  1.pasivaikščiojimas, pasivaikščiojimo vieta, takas. Ji ir gimė kaip takas, vėliau po truputį platėjo, kol virto gatve, kur nevažinėja mašinos.    Paprastai   p r o m e n a d a  - puošni, graži gatvė pasivaikščiojimui palei pajūrį.  Panašias promenadas turi ir kiti Malagos municipaliteto erdėj esantys kurortai (tik nežinau, ar visi). Teko promenadą matyti Nicoje, dar ir kitur.

Atsiverskite   13. 6* (Sportinis uostas).   Atsivertėte?  Štai promenada - matome tokią šviesią, vingiuotą juostą. Ji prasideda prie Sportinio uosto (kairėj pusėj) ir eina visu pajūriu apie kilometrą iki raudonosios pilies (korsarų?!) ir dar truputį už jos. Atsiverskit  9. 2* nuotrauką ir pamatysit tą rusvai  raudoną pilį.  Grįžtame į 14. 7*  (į viršų).   Štai nuotraukoje ten toli (rytinėj pusėj)   m a t o m e  tokią eilę namų, eilės gale ir yra tas  Sportinis uostas (net laivų stiebai truputį lyg matos), iš kur ateina   p r o m e n a d a  iki tos moters su gražia mergyte ir eina toliau toliau- iki pilies.

Žvilgtelėję į dešinę , matome palei promenadą einančią labai gražią tvorelę, tuoj už jos (už metro) žemyn - plažas ir jūra, Ispanijos jūra, VIDURŽEMIO  jūra. Pagal kairiąją  promenados pusę daug paduotuvių, kur ir mes suvenyrų pirkom, daug restoranų, barų. Visa - gatvė-takas, pažiūrėkim, - išgrįsta dailiomis figūrinėmis plytelėmis, kas keliolika metrų, centre, keramikiniai piešiniai: tai jūros gyvūnas su didžiuliais čiulptuvais, tai geometrinės figūros (būtent jas va matom).  Ir dienos metu, ir ypač papietės metu čia sutiksi įvairiausių žmonių.                                                                        

Rodyk draugams

Rašyti komentarą