Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-12-26

6** SKYRYBA

Publikuota: Kita

6** PRATIMASBRŪKŠNYS TARP VEIKSNIO IR TARINIO.

PRATIMAS. Padėk, kur reikia, brūkšnį. Gali komentare parašyti sakinio numerį ir nurodyti, po kokio žodžio reikia ar nereikia brūkšnio.

Galvojam; pvz.:Ir gaidys savame kieme gudrus.  Čia veiksnys - gaidys (kas?), o sudurtinis tarinys - yra gudrus (koks yra, buvo gaidys?).   Praleista sudurtinio tarinio jungtis  yra,  bet vardinė dalis išreikšta būdvardžiu (gudrus), todėl brūkšnio po kieme  nerašome.

Pastaba. Kiekviename sakinyje pirma atrask veiksnį, paskui sudurtinį tarinį ir tada spręsk - reikia ar nereikia brūkšnio.   Komentarui gali pasirinkti tik keletą sakinių, ne visus.

1.Eglės buvo eigulio pasididžiavimas.  2.Miške pasipylęs lietus miško atgaiva.  3.Pirmas atrastas baravykas tai tavo laimė.  4.Miškas nuo mūsų toli. Kaip sakoma , penki ir penki kilometrai dešimt.  5.Mūsų senelis drąsus.  6.Visi žinom, kad jis drąsus ir sumanus žmogus.  7.Jam miškas brolis.  8.O jo pievos, ganyklos gražios.  9. Mums miškas ne brolis, nes jame yra gyvačių.  10.Miške mūsų drąsa kaip pūkelis: papūtė vėjelis, ir mes išsigandome.  11.Ūkininkas sako, kad traktorius štai jo duona.

12.Prancūzai seniausi grybų augintojai namų sąlygomis.  13.Kūčių drobinė staltiesė tai visos laukų gėlės, visi nakties burtai.  14.Ispanų krepšininkai diktuoja madas, jie pasaulio ir Europos vyrų krepšinio čempionai.  15.Mes, vyrai, dažniau kalbame apie politiką, o moterys apie madas, valgių gaminimą.  16.Kiek žinau, tai tu tikrai šaunus.  17.Man sakė, kad draugas susirgęs.

Sėkmės.

Patiko (0)


Atgal į: 6** SKYRYBA