Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-01-09

53 42* GIBRALTARO GYVŪNIJA

Publikuota: Kita

  Gibraltaro p a u k š č i a i.  Be jau minėto sakalo keleivio, Gibraltare gyvena maurų kurapka,rudasis strazdas, juodagalvis devynbalsis pa ukštis giesmininkas, nendrės paukštis giesmininkas, europinis žvirblis, karietaitė ir kt.

Žvirblis - mūsų kiemo paukštis. Bet jis pasklidęs po visą Europą. Ir Gibraltare pakelia tokias vestuves, kad net visa Uola supasi.

Karietaitė  beveik du kartus mažesnė už mažąją zylę. Būdingiausias bruožas - trumpa, beveik vertikaliai laikoma jos uodega. Labai judri, pažemio augalijoje šmirinėja kaip pelė. Minta vabzdžiais, voragyviais. Susijaudinusi ir išgąsdinta labai pakelia į viršų uodegą ir šūkčioja nerimo balsu. Mūsų krašte suka uždarus lizdus.

Ornitologams pietų Uolos viršūnė yra muitinės punktas todėl, kad pavasarį ir rudenį šimtai migruojančių paukščių kerta sąsiaurį. Sąsiaurio vandenys audringi, pavasarį ir rudenį siautėja vėsulai . Kai kurios paukščių rūšys ir naudoja vėsulus, kaip natūralią priemonę, perkeliančią skrajūnus per sąsiaurį į atogrąžinius Afrikos rajonus.

O įdomu, kurioje vietoje mūsų gandrai perskrenda Viduržemio jūrą. Teko girdėti, kaip pavasarį parskridęs vienas gandras gyrėsi savo jaunikliams, kad jis išmokęs egiptietiškai kalbėti.


Atgal į: 53 42* GIBRALTARO GYVŪNIJA