Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-12-11

4** Taisyklės

Publikuota: Kita

4** I TAISYKLĖ.   BRŪKŠNYS TARP VEIKSNIO IR TARINIO.        Mokykla - antrieji namai.

PATIKSLINU. Štai I-ma taisyklė ir pavyzdys.  Ar viskas aišku?  Yra veiksnys Mokykla, yra brūkšnys, yra… O kur tarinys? O čia yra sudurtinio tarinio vardinė dalis -antroji jo dalis. Pirmoji dalis - tai yra., ji praleista, vietoje jos čia ir rašomas brūkšnys.  Visas sakinys būtų toks:   Mokykla yra antrieji namai.

Žinotina, tarinių yra trys rūšys: 1.Grynasis - veiksmažodžio vientisinė forma,  Saulė ritasi už miško. Kažkas šaukė. 2.Suvestinis - veiksmažodžio vientisinė forma ir bendratis, Mums reikia patylėti. Petras skubėjo parvažiuoti. 3.Sudurtinis- veiksmažodžio būti asmenuojamoji forma ir linksniuojamasis žodis,  Kaunas - mano gimtinė. Dabar kaimynų Antanas - šeimos galva.  4.Mišrusis - tai visų trijų tarinių pagrindinės dalys, Tu turi būti stipresnis.

TARINYS ATSAKO Į KLAUSIMUS  veiksnys veikia, veikė… , kas vyksta, koks jis yra (šitas klausimas tinka sudurtiniam tariniui).

Beje, toliau nė nemanau taisyklių taip aiškinti, tik Taisyklė ir pavyzdys. Ir taip išvardyti visas taisykles. Tik gal paskui, reikalui esant. pakomentuoti ir pan.

MANO TIKSLAS, kad lietuvis, kur jis begyventų, žinotų, ko jam reikia mokytis ar ką pakartoti, kad gerai mokėtų skyrybą - ir moksleivis, ir nebe moksleivis, gal studentas ar besiruošiąs, pvz., net Nacionalinį diktantą rašyti.

O kitame įraše manau pabandyti duoti tiksliai visą  I-ąją taisyklę. Duosiu ir pratimą - žodžiu, viską lyg vadovėlyje.

Patiko (0)


Atgal į: 4** Taisyklės