Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2008-09-09

(be temos)

Publikuota: Kita

P R O M E N A D A - prancūzų kilmės žodis  promenade  1.pasivaikščiojimas, pasivaikščiojimo vieta, takas. Ji ir gimė kaip takas, vėliau po truputį platėjo, kol virto gatve, kur nevažinėja mašinos.    Paprastai   p r o m e n a d a  - puošni, graži gatvė pasivaikščiojimui palei pajūrį.  Panašias promenadas turi ir kiti Malagos municipaliteto erdėj esantys kurortai (tik nežinau, ar visi). Teko promenadą matyti Nicoje, dar ir kitur.

Atsiverskite   13. 6* (Sportinis uostas).   Atsivertėte?  Štai promenada - matome tokią šviesią, vingiuotą juostą. Ji prasideda prie Sportinio uosto (kairėj pusėj) ir eina visu pajūriu apie kilometrą iki raudonosios pilies (korsarų?!) ir dar truputį už jos. Atsiverskit  9. 2* nuotrauką ir pamatysit tą rusvai  raudoną pilį.  Grįžtame į 14. 7*  (į viršų).   Štai nuotraukoje ten toli (rytinėj pusėj)   m a t o m e  tokią eilę namų, eilės gale ir yra tas  Sportinis uostas (net laivų stiebai truputį lyg matos), iš kur ateina   p r o m e n a d a  iki tos moters su gražia mergyte ir eina toliau toliau- iki pilies.

Žvilgtelėję į dešinę , matome palei promenadą einančią labai gražią tvorelę, tuoj už jos (už metro) žemyn - plažas ir jūra, Ispanijos jūra, VIDURŽEMIO  jūra. Pagal kairiąją  promenados pusę daug paduotuvių, kur ir mes suvenyrų pirkom, daug restoranų, barų. Visa - gatvė-takas, pažiūrėkim, - išgrįsta dailiomis figūrinėmis plytelėmis, kas keliolika metrų, centre, keramikiniai piešiniai: tai jūros gyvūnas su didžiuliais čiulptuvais, tai geometrinės figūros (būtent jas va matom).  Ir dienos metu, ir ypač papietės metu čia sutiksi įvairiausių žmonių.                                                                        


Atgal į: (be temos)