Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2008-08-02

10. 3* ISPANIJA. MALAGA - BENALMADENA

Publikuota: Kita

Keli žodžiai apie Ispanijos jūros pakrantę. Ji turi tokius jūros kurortų ruožus iš rytų ( nuo Prancūzijos) į vakarus - iki Gibraltaro: KOSTA BRAVA (čia mums žinomas mielas  Lorret de Mar  kurortas, dar Tosa),  KOSTA DORADA ir KOSTA del SOL - SAULĖS KRANTAS.


*SAULĖS KRANTAS - tai toliausiai į vakarus esantis ruožas su daugeliu kurortų. Saulėto kranto sostinė - MALAGOS kurortas, penktas pagal didumą Ispanijos miestas. Nuo jos į vakarus  8 - 10 km ir didesniu atstumu eina tokie Malagos municipaliteto teritorijai (apylinkei) priklausantys kurortai kaip  TOREMOLINAS,  BENALMADENA, FUENGIROLA, MARBELLA ir ESTEPONA - paskutinis Saulės kranto kurortas. Toliau jau Gibraltaras - Jungtinės Karalystės užjūrio teritorija.


Mes rinkomės  BENALMADENĄ (apie jį buvome girdėję).  Tai antrasis nuo Malagos į vakarus esantis kurortas.     Benalmadena skirstoma į tris zonas:  Pats Benalmadenos miestas,  Arroyo de la Miel (2 km nuo pakrantės miesčiukas) ir Benalmadena-krantas - tai 9 km pakrantė.  Visas tas kompleksas daro  BENALMADENĄ  stambiausiu, pačiu žymiausiu  SAULĖTO KRANTO turistiniu centru.  Į Benalmadeną kasmet suvažiuoja svečių iš visų žemės rutulio kampelių.  Ką jie čia ypatingesnio randa? Įdomu.


Teritorija skirstoma į svarbesnių objektų vietas ir pliažus su atitinkamais pavadinimais.Štai pliažai: “Bil-Bil” ir “Arroyo de la Miel”. Pliažai labai gerai tvarkomi. be prikaištų švarūs, yra gavę  Europos Bendrijos vėliavą.


Tik apsigyvenę viešbutyje, nuskubėjome į pajūrį. Stebėjomės: tvarkinga, švaru, lyg neseniai iššluota. Malonus vaizdas. Orai tuo metu visoje Europoje buvo vėsesni, bet priiminėjome malonias saulės vonias, maudėmės. Beje, mes būdavome Benalmadenos pliažo, kuris sudaro lyg, sakyčiau, įlanką, centre.


 Štai čia vaizdas (lyg iš įlankos centro) į rytų - į Malagos  pusę. Ten toli toli matosi kažkoks pastatų kompleksas, jis itin svarbus atvykstantiesiems.  Apie jį plačiau kalbėsime. Ar matote pakrantės įdomiausią pastatą - tą piramidę?  Pro ją mes praeidavome pėdindami iš viešbučio į pliažą - apie 400 m.


 O čia vaizdas ( iš to mano menamo centro) į vakarų pusę - pro tuos likusius tris kurortus (F…,M…,E…) į  Gibraltaro pusę. Šioje nuotraukoje nematyti, bet kitose (atsiversk 2* straipsnio nuotrauką) jau pasimato pastatų komplekso centre toks neaukštas raudonas pastatas. Aha, raudonas. Kas tai galėtų būti, gal kokia pakrantės korsarų pilis!  Įdomu.


Pažvelkime į pliažų smėlį - ne baltas kaip Palangoje. Jis pilkas, net gal kiek pilkesnis, nei čia matome. Kai važiavome  į Gibraltarą visai netoli pakrantės nusidriekusiu keliu, stebėjau pliažus - visur tas pats pilkas smėlis. 


Šiame, 3*, pasakojime yra keletas klaustukų. Kitame, ketvirtame*, pasistengsiu atskleisti jų paslaptis. 


Atgal į: 10. 3* ISPANIJA. MALAGA - BENALMADENA