Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-03-19

39** LIETUVOS vardas

Publikuota: Kita

Mieli Lietuviai.  Po tokių mums labai reikšmingų datų, kaip Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji, žvilgtelkime į Lietuvą - į jos oficialiojo vardo gimimą.
Lietuvos vardas pirmą kartą paminėtas Kvedlinburgo analuose (metraščiuose ) aprašant vyskupo
Brunono Kverfurtiečio žūtį Prūsijos ir Lietuvos pasienyje 1009 metų vasario 14 arba kovo 9 dieną.

Nuotraukoje (pačioje apačioje) matome ištrauką iš Kvedlinburgo analų. Ištraukoje, apibrėžtoje, trečios eilutė pradžioje įrašyta  “Lituae” -Lietuva.
Tekste rašomas kilmininko linksnis (Lietuvos), vardininke yra Litua.                                                     Kvedlinburgo analuose rašoma: “1009 metais šv. Brunonas, kuris vadinamas Bonifacijus, arkivyskupas ir vienuolis, antrais savo atvertimo metais , Rusijos ir Lietuvos  (Litue) pasienyje, pagonių trenktas į galvą, su 18 saviškių vasario 23 dieną nukeliavo į dangų.
Nuotrauka (kairėje pirmoji) - dalis Kvedlinburgo, centre - pilis.                Nuotrauka (dešinėje) -Dvibokštės Kvedlinburgo pilies dalis.                                              Nuotrauka (žemiau) -  Kvedlinburgo pilis. Joje ir saugomas analas, kuriame  oficialiai 1009 metais  įrašytas Lietuvos vardas.
Kvedlinburgo miestelis - beveik Vokietijos centre. Nuotraukos iš interneto.

Patiko (0)


Atgal į: 39** LIETUVOS vardas