Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-01-03

51. 40* GIRRALTARAS. GYVŪNIJA

Publikuota: Kita

UOLA - gamtos namai įvairiai gyvūnijai. Yra triušių, dygliakiaulių, barškuolių ir smulkesnių.

    Barškuolė. Čia nebūtinai ta pati, kuri gyvena uoloje, bet apskritai  apie jas. Barškuolės - didelės, nuodingos gyvatės, iš šimto nukentėjusių 70 miršta. Tik štai: jeigu darė vieną kirtį, tai kitam reikia sukaupti  nuodų, praeina tam tikras laikas. Kodėl vadinama barškuole? Uodegos gale turi barškutį - surambėjusį specialų darinį         (nuotraukoje aiškiai jis matosi).  Kai  pajunta priešą, iškelia tą barškutį ir virpina, barškina - gąsdina priešą; garsas girdisi net  už 30 metrų, Jei priešas bėga, barškuolė negelia. Kadangi visada priešą pirma įspėja, vadinama “džentelmene”.

  Dygliakiaulė. Kodėl vadinama dyglia…, matai nuotraukoje. Dygliakiaulė, užpulta priešų, susiriečia į kamuolį kaip ežys. Jeigu priverčia reikalas, tai tvoja su spygliuota uodega priešui per snukį - tas paskui aimanuodamas  krapštosi dyglius. Taip ji atsikrato net kovinių šunų ar panašių užpuolikų.
  Sapnuoti dygliakiaulę reiškia, kad turėsi ką nors daryti su labai sunkiai sutariamu žmogumi.Atgal į: 51. 40* GIRRALTARAS. GYVŪNIJA