Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-01-16

54. 43* GIBRALTARAS PILIS

Publikuota: Kita

  Į šiaurę nuo UOLOS  prestižinėje vietoje žvelgia į miestą ir įlanką PAGARBOS  bokštas. Matome virš jo Britanijos vėliavą.

Tai sena viržiais apaugusi maurų pilis, gerai išsilaikiusi iki šių dienų. Šalia tūno bokšto sienų dalys, maži bokšteliai, prikausantys piliai. Kažkada buvusią erdvę apie pilį dabar labai tankiai užpildė miesto statybos. O įlankoje įsikūręs didelis uostas.

Istorija.  Kai kalifas Abdal Muminas įsitvirtino Maroke, pradėjo rengtis Ispanijos užkariavimui, Jo nurodymu, Atlanto vandenyno pakrantėje buvo pastatyta tvirtovė - Ribotas. 1161 metais persikėlęs per Gibraltaro sąsiaurį, įkuria Gibraltaro miestą. Čia maurai pastato pilį ir didelį sutvirtintą kompleksą su trimis skirtingais aptvėrimais.

Autobusiukas vežiojo mus po kalną, o aš dairiausi tos pilies, bet nemačiau. Tik kitu metu pastebėjęs padariau nuotrauką per autobuso langą. Pilis vos matosi tolumoje (žvelk į nuotrauką apačioj).  Todėl dar pridedu antrą pilies nuotrauką - savo piešinį iš foto.

Truputį paaiškinimo. Ispaniję valdę musulmonai iš Maroko vadinosi maurais. Pavadinimas kilęs iš žodžio Marokas, marokietis.  Musulmonas - musulmonų religijos atstovas, tikintis amžinu dievu Alachu ir jo pranašu Mahomedu.

 

 

  


Atgal į: 54. 43* GIBRALTARAS PILIS