Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-06-22

13. BALTAI

Publikuota: Kita

13. BALTŲ PRIEŠISTORIS. Žemėlapis.

Pagal atitinkamų sričių mokslininkų pateikiamus

vietovardžių, vandenvardžių, archeologinius bei antropologinius tyrinėjimų duomenis

ir sudarytas žemėlapis  BALTŲ priešistoris.

Į d e d u  žemėlapį.  Tai svarbiausia šio darbo dalis.

II. Šį žemėlapį sudariau paskutiniais sovietmečio metais ir rodžiau X kl. mokiniams -jų kurso medžiaga.

Gelsvai rausvai pabrūkšniuotas plotas  su žaliai pažymėta dabartine Latvija, Lietuva ir Prūsija (dab. rusų Kaliningrado sritis) - tai teritorija, kur maždaug 2000 ir gal daugiau m. pr. Kristų  gyveno  baltai.

Pagal prof. M.Gimbutienę ir gausius jos pasekėjus, 4400 - 2800 metais pr.Kr. Į SENĄJĄ Europą ir INDIJĄ, IRANĄ (dėl to dabar juos vadiname indoeuropiečiais) plūdo atskiros bangos (žiūr. 9 įr.) naujų žmonių ir čia maišėsi su SEN.Europos gyventojais.

Mokslininkai mano, kad indoeuropiečiai gilioje senovėje turėję vieną kalbą - prokalbę (pirminę kalbą), kuri gal prieš 5 - 6 tūkst. metų s u s k i l o, ir kūrėsi skirtingų, bet giminingų indoeuropiečių kalbų šeima. Tas visas procesas nuo prokalbės iki dabartinių Europos kalbų buvo labai ilgas ir sudėtingas.

Dabartinę indoeuropiečių kalbų šeimą sudaro keliolika šakų. Tai:

baltų kalbos šaka (lietuviai, latviai, prūsai ir smulkesni - kuršiai, žiemgaliai, sėliai, jotvingiai, skalviai),  slavų kalbos šaka (rusai, ukrainiečiai, lenkai ir kt.),                                                                          germanų kalbos šaka (vokiečiai, anglai, prancūzai ir kt.).  Vėliau visas šakas surašysiu.

Taigi, mes - baltai, atvyke, pagal prof. M. Gimbutienę, su trečiąja banga (3000 - 2800 m. pr. Kr.) nuo Volgos ir užėmę didžiulį (žiūr. žemėlapį)  Europos plotą.

Patiko (0)


Atgal į: 13. BALTAI