BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

6. SKYRYBOS ženklas

  Savo BLOGo  pradžioje minėjau, kad bandysiu liesti įdomesnius kelionių momentus ir lietuvių kalbą.


Leiskite pradėti - lietuvių kalba,  s k y r y b a.  Esu sudaręs apie trylika  vientisinio sakinio skyrybos taisyklių. Štai iš pirmosios  paprastutis atvejėlis. Juk visi buvome (gal ir tebeesame) mokiniais ir esame praėję tuos lietuvių (savo!) kalbos rašybos ir skyrybos “kryžių” kelius.  


Čia sakinėlius rašau be reikiamų ar nereikiamų skyrybos ženklų.   Tad sėkmės. 


1.Petras  šaunus.     2.Vytas  šaunuolis.   Klausimas: Ar reikia pirmame, o paskui ir antrame sakinyje skyrybos  ženklo, ir kokio?  Būtų įdomu, jei komentuotojas  dar bandytų paaiškinti, kodėl reikia ar nereikia.


Taip galima ir  r a š y b ą   mokytis.  Pvz., n o s i n ė s :  1. Žodžio pradžioje, šaknyje ir galūnėje - šuo įkąstų, jei piktas būtų       2. Ivardžiuotinės formos - naująją.    3. Dalyviai - einąs, einanti.   Ir kiti, ir kiti atvejai.                                                                                                

Rodyk draugams

Komentarai (5)

 1. Nesupratau įrašo esmės:)) Mokysi blogerius rašybos beigi skyrybos?

 2. Anonimas:

  Pirmajame sakinyje nereikia.
  Antrajame reikia bruksnio tarp zodziu :)

 3. Dantukų fėja:

  Jei mano lenkų tautybės direktorius paduotų perskaityti man, lietuvių kalbos mokytojos dukrai, lietuvišką tekstą, subjaurotą lenkiškos klausos, abiejuose sakiniuose įpaišyčiau po brūkšnį, nes abiejuose galima įterpti žodelį "yra". Bet galbūt vienas komentuotojas teisus- pirmajame sakinyje po trūkstamo "yra" įsitaisęs būdvardis, kvepia išlyga… :)

 4. lina:

  kaip reikia paauškinti žodžius tarkim gobšuolė pvz:taisykle pavisdys čia kontrolinių darbų taisymui , dar reikia skirybos ženklus paaiškinti
  prašau jei galima padėti

 5. Nežinau, kokie konkretūs pas jus reikalavimai, bet paprasčiausiai ir tiksliausiai norint paaiškinti, galima pasižiūrėti į “Dabartinis lietuvių kalbos žodynas” - ten ir, sakyčiau, taisyklė, ir pavyzdžiai. Pavyzdžiui: Gobšuolė - tai gobšus žmogus, daug norintis, godus: motina gobši ir dukterys gobšios. Gal žinutėje parašyk keletą sakinių, kur reikia paaiškinti skyrybos ženklus, pažiūrėsiu, kokie ten sakiniai.

Rašyti komentarą