BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

54. 43* GIBRALTARAS PILIS

  Į šiaurę nuo UOLOS  prestižinėje vietoje žvelgia į miestą ir įlanką PAGARBOS  bokštas. Matome virš jo Britanijos vėliavą.

Tai sena viržiais apaugusi maurų pilis, gerai išsilaikiusi iki šių dienų. Šalia tūno bokšto sienų dalys, maži bokšteliai, prikausantys piliai. Kažkada buvusią erdvę apie pilį dabar labai tankiai užpildė miesto statybos. O įlankoje įsikūręs didelis uostas.

Istorija.  Kai kalifas Abdal Muminas įsitvirtino Maroke, pradėjo rengtis Ispanijos užkariavimui, Jo nurodymu, Atlanto vandenyno pakrantėje buvo pastatyta tvirtovė - Ribotas. 1161 metais persikėlęs per Gibraltaro sąsiaurį, įkuria Gibraltaro miestą. Čia maurai pastato pilį ir didelį sutvirtintą kompleksą su trimis skirtingais aptvėrimais.

Autobusiukas vežiojo mus po kalną, o aš dairiausi tos pilies, bet nemačiau. Tik kitu metu pastebėjęs padariau nuotrauką per autobuso langą. Pilis vos matosi tolumoje (žvelk į nuotrauką apačioj).  Todėl dar pridedu antrą pilies nuotrauką - savo piešinį iš foto.

Truputį paaiškinimo. Ispaniję valdę musulmonai iš Maroko vadinosi maurais. Pavadinimas kilęs iš žodžio Marokas, marokietis.  Musulmonas - musulmonų religijos atstovas, tikintis amžinu dievu Alachu ir jo pranašu Mahomedu.

 

 

  

Rodyk draugams

Komentarai (3)

  1. tikrai prestižinėje vietoje…:) super.

  2. Aciu uz idomu dienorasti

  3. Ačiū jignui ir Tau. anline, už malonias pastabas.

Rašyti komentarą