BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

52. 41* GIBRALTARAS GYVŪNIJA

 Dar apie keletą ryškesnių Gibraltaro gyvūnijos atstovų  - tai  delfinai  ir  sakalas keleivis.  

Delfinai.     Kelios agentūros organizuoja delfinų pasirodymus, tad galima iš arčiau pažvelgti į tuos banginių šeimos žinduolius. Į tuos safarius susirenka daug žmonių turistų, tuo metu esančių Gibraltare. Sakoma, delfinas - tobuliausias šios žemės tvarinys. Mokslininkų nuomone, delfinų civilizacija yra labiau išvystyta negu žmonių. Tačiau jų tyrinėjimas sustojo, kai delfinus  imta naudoti kariniams tikslams. Dresiruoti jie puikiai aptikdavo minas. Pavyzdžiui, delfinų grupė daug metų saugojo įeigą į  Didžiąją Sevastopolio buchtą. 

Tačiau buvo vienas kurioziškas atvejis. Geriausias delfinas Dikas buvo įsimylėjęs patelę Mūzą. Bet jie tarnavo skirtinguose reiduose: jis - Sevastopolio, o ji - Kazokų buchtoje. Ir vieną kartą Dikas neišlaikė ir skriete nuskriejo, vengdamas atviros jūros, į Kazokų buchtą, kad nors pamatytų Mūzą. O paskui nesipriešindamas ir lydimas katerio grįžo į tarnybos vietą.

Jau gilioje senovėje buvo rašoma, kad delfinai dažnai išgelbsti skęstančius žmones, pasižymi nuostabiu draugiškumu ir protingumu, niekada nekerštauja.   Beje, nuotrauka ne iš Gibraltaro, pritaikyta.

  

Sakalas keleivis.   Paukštis paplitęs visuose žemynuose, išskyrus Antarktidą. Dugiausiai gyvena kalnuotose vietovėse, palei jūros ar vandenyno pakrantes, o kartais ir miestuose. Dėl to sakalą ir randame Gibraltare. Šiuo metu Europoje gyvena apie 5000 perinčių paukščių.

Sakalas buvo vertinga dovana ir viduramžiais. Pvz., LDK metraštyje rašoma, kad 1397m. atvykęs Maskvos Didysis kunigaikštis V.Dimitrijevičius pagerbė Vytautą daugeliu dovanų: aukso grandinėm ir aukso diržais ir sakalais …  Sakalų dovanos, žinoma, tiko ateity ir prie Trakuose esančio Vytauto žvėryne liūto, kurį  1408m. Vytautui buvo dovanojęs Didysis vokiečių magistras.

Sakalai buvo naudojami medžioklėse. Sakalas keleivis pasiekia 250 km/val. greitį. Štai sakalas suka aukštai danguje ratus. O pamatęs auką, greitas ir staigus kaip žaibas neria tiesia  žemyn.

Rodyk draugams

Rašyti komentarą