BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

39** LIETUVOS vardas

Mieli Lietuviai.  Po tokių mums labai reikšmingų datų, kaip Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji, žvilgtelkime į Lietuvą - į jos oficialiojo vardo gimimą.
Lietuvos vardas pirmą kartą paminėtas Kvedlinburgo analuose (metraščiuose ) aprašant vyskupo
Brunono Kverfurtiečio žūtį Prūsijos ir Lietuvos pasienyje 1009 metų vasario 14 arba kovo 9 dieną.

Nuotraukoje (pačioje apačioje) matome ištrauką iš Kvedlinburgo analų. Ištraukoje, apibrėžtoje, trečios eilutė pradžioje įrašyta  “Lituae” -Lietuva.
Tekste rašomas kilmininko linksnis (Lietuvos), vardininke yra Litua.                                                     Kvedlinburgo analuose rašoma: “1009 metais šv. Brunonas, kuris vadinamas Bonifacijus, arkivyskupas ir vienuolis, antrais savo atvertimo metais , Rusijos ir Lietuvos  (Litue) pasienyje, pagonių trenktas į galvą, su 18 saviškių vasario 23 dieną nukeliavo į dangų.
Nuotrauka (kairėje pirmoji) - dalis Kvedlinburgo, centre - pilis.                Nuotrauka (dešinėje) -Dvibokštės Kvedlinburgo pilies dalis.                                              Nuotrauka (žemiau) -  Kvedlinburgo pilis. Joje ir saugomas analas, kuriame  oficialiai 1009 metais  įrašytas Lietuvos vardas.
Kvedlinburgo miestelis - beveik Vokietijos centre. Nuotraukos iš interneto.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

 1. Akvile:

  Sveiki
  Galbūt jau girdėjote apie referendumą dėl žemės pardavimo ?
  Norėtume paprašyti, kad patalpintumėte referendumo tinklapio reklamjuostę į savo tinklapį bei paragintume pasirašyti už referendumo surengimą.

  http://www.zemesvardu.lt/sklaidai-darbui/reklamjuostes

  Atsiprašome jei ši informacija Jūsų nedomina.
  Pagarbiai
  Akvilė Voraitė
  referendumo savanorė

Rašyti komentarą