BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

37. 23* G I B R A L T A R A S - UOLA - MIESTAS

  Atvažiavę iš ISPANIJOS  Av 20 de ABRIL gatve prie sienos su Gibraltaru,  atliekame pasienio formalomus  ir įvažiuojame į GIBRALTARO miestą. važiuojame  Winston Churchill Ave , kertame Gibraltaro Oro uosto 1800m pakilimo - nusileidimo taką. Pravažiuojant patį taką (apie 30m) saugokis, kad  besileisdami lėktuvai  nenušvilptų tau kepurės. O lėktuvai čia dažnas svečias.

  Sostinė        Gibraltaras              Kalba           anglų
  Plotas          6,5 kv. km               Valiuta          Gibraltaro markė (GIP)
  Gyventojų   27928  (2006)         Gibraltaro kalnas 426m n.j,l.

ISTORIJA
Gibraltare jau gyventa neandertalietiškuoju laikotarpiu.Gibraltarą aplankė finikiečiai (950m pr.Kr.) kartaginiečiai, romėnai, paskui vandalai, bet nė vienas jų nebuvo įsikūrę ilgam.  Gotai buvo įsikūrę ilgam - nuo 414  iki  711 m. 

711m bal. 30d. Umajadų dinastijos generolas  TARIKAS ben ZIJADAS, atvykęs su armija iš Maroko pusės , Gibraltaro uolą pavadino   DŽEBE  TARIK   (Tariko kalnas)  - iš šių žodžių junginio ir kilo  G I B R A L T A R O  pavadinimas.

1160 m. maurų karalius   Abdulas  Mamanas  įkūrė gyvenvietę  su  p i l i m i ,  kurios pagrindinis bokštas stovi ir dabar.
1462m. uolą užgrobė ispanai, bet 1704m. uolą užima anglų - olandų korpusas. Paskui anglai olandus pamažu išstumia.  1830m. Gibraltaras tampa britų Karūnos kolonija.
Į Gibraltarą visą laiką pretendavo ispanai. Tik po 2002m. referendumo Gibraltaras galutinai tapo Didžiosios Britanijos teritorija.

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. troy:

    Negalutinai. Ispanija - prieš.

  2. algdas:

    troy, Jūs sakote, kad 'negalutinai'. Mano nuomone - galutinai. Prašom: 1997m. Ispanija pasiūlė pripažinti Britų - Ispanijos suverenitetą Gibraltarui. 2002m. dėl šio Ispanijos pasiūlymo piliečiai beveik vieningai pasisakė už Ispanijos pasiūlymo atmetimą.
    Kas belieka Ispanijai daryti? Gal dar šaukti: " as kalalius!"

Rašyti komentarą