BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

36*** R A Š Y B A. Truputį dėmesio

Paaiškinu: Nosinės balsės ( lentelės) yra dvi - 39a*** ir 50***. Paskutinė (50***) yra truputėlį trumpesnė, konkretesnė, gal ir aiškesnė. Pasirink.
.. Ir dar: (čia bus intarpas apie skyrybą)  Žinau (matau ir Bloge), kad nemažai rašančiųjų gal yra  primiršę šalutinių sakinių skyrybą.
Galite pasikartoti:   Atsivertę mano Blogą  “Algdas.blogas.lt”,  atsiverčiate pradžią, ten, dešinėje pusėje, yra  ARCHYVAI: paspaudę eilutę  “Sausis 2010″ (arba versdami vis tolyn iki 11**), atverčiate   “11** SKYRYBA. Šalutiniai sakiniai”.

A p s k r i t a i: Visa rašyba duota nuo  35*** (Daiktavardis) iki  50*** (Nosinės balsės).  Atidžiai peržiūrėjęs  šitą medžiagą, pasimokęs,  r a š y b o s klaidų jau nebedarysi. Norėčiau  Jūsų atsiliepimo, ar tikrai pateiktos žinios naudingos ir reikalingos.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (6)

  1. Algirdai, perverčiau akimis Jūsų įrašus ir profilį, žvilgtelėjau į straipsnį eitne.lt svetainėje. Labai smagu, kad esate mokytojas ir kad rašote tokį blogą. Žinosiu pati, kur galiu užmesti akį, jei primiršiu kokią taisyklę, kol esu Turine ir neturiu lietuvių kalbos gramatikos ir skyrybos užrašų.:)

  2. Dėkoju už malonų komentarą. Įdomu, kokie vėjai nunešė į Turiną. Turinas - didelis kultūros ir pramonės centras, žymus jo universitetas. Turbūt jame ir lankotės?

  3. ALGdai, jau senokai norėjau parašyti, kad, mano nuomone, jūsų blogas yra labai reikalingas šioje bendruomenėje. Atnaujinkite, kai turėsite laiko

  4. Ačiū, kad pastebite ir domitės.Įdomu, kokio atnaujinimo norėtumėtės.

  5. Remiuosi tinklaraščio paantrašte, kuri skelbia, jog tai “Įspūdžiai iš kelionių, lietuvių kalba, nekasdieniška kasdienybė, bendravimas, pamąstymai…”. Kadangi apie lietuvių kalbą parašyta išties nemažai, tai norėtųsi tų kitų pažadų ištesėjimo :)

  6. Ačiū. Buvome rudenį Sicilijoje, reikės keletą sakinių apie ją parašyti, bet dar man kai ko reikia, o negaunu. Tikiu, vėliau parašysiu.

Rašyti komentarą