BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

3**. Pasikalbėjimas

3** SKYRYBA.

KALBA APIE SKYRYBĄ prasidėjo, kai daviau 2-me įraše tuos 7 sakinius. Manau, ne vienas pasižiūrėjo ir pagalvojo: o kaip aš skirčiau. Būtų įdomu sužinoti statistiką, kiek Jūsų visiškai teisingai būtumėte skyrę (ten buvo vienas teisingos skyrybos pavyzdys). Beje, ten vietoj dvitaškio buvo galimas brūkšnys(3 sak., taip pat 7 sak.).

O DABAR manau duoti skyrybos taisyklių pavadinimus (gal kiek praplėstus) su vienu kitu pavyzdėliu. O tų taisyklių gal 14 ar pan. Pvz.: 1.Brūkšnys tarp veiksnio ir tarinio; 2.plėstiniai dalyviniai ir būdvardiniai pažyminiai; 3.Priedėlis; 4.Vienarūšės sakinio dalys ir kt.

Nurodykite, kuri čia taisyklė (iš tų 4-rių): Į saulę pavasaris jau kelia tostą - svaiginančių gėlių taures (S.N.).

PAAIŠKINU. Beje, tie, kurie nėra Blogas-Svetainė.lt nariai (atrodo, jie čia negali komentuoti), galėtų mažą komentariuką pasiųsti Žinute.  Mano slapyvardis- Algdas. O žinutę su Mozilla Firefox  atsiversti galite taip: Adresyno juostelėje parašote žodį Žinutė (arba - Zinute), spaudžiate atsivertusią juostą “Computer Bild Lietuva blogas-svetainė>Nauja Žinutė- Word Press”, ir atsivers  Žinutės.  Prašau, pabandykit rašyti.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (5)

  1. nežinau kokia čia taisyklė. Dar per lietuvių neėjom turbūt, bet žinau, kad tai sudėtinis bejungtukis sakinys, kur galima skitri , - arba :. Viena sakinio dalis paaiškina kitą, ir galima patiems išsitarti mintyse ir žiūrėt kokia intonacija. Jeigu reiktų paaiškinti, tai rašyčiau, kad skiriame šalutinį sakinį nuo pagrindinio.

  2. LULITA, kai kur aiškini neblogai, bet čia vientisinis sakinys. Už ryžtą aiškinti Tau - pagyrimas. Šaunuolė. Įdomu, kokia Tavo klasė. Gali atsakyti žinute, jei iš viso nori.

  3. (+1)
    Hmm, mes dar irgi nesimokėm. Bet pabandysiu išmąstyti. “Brūkšnys tarp veiksnio ir tarinio” negali būti, nes veiksnys “pavasaris”, o tarinys “kelia”. Išplėstinių dalyvinių ir būdvardinių pažyminių dar nesimokėm. Apie priedėlius irgi nesimokėm, bet žinau, kad jie pasako papildomą daikto pavadinimą. Vienarūšės sakinio dalys skiriamos kableliu…
    Manau, kad dėl brūkšnio sakinio viduryje kaltas priedėlis :D.

  4. Gabija, ar teisingai galvoji, nesakysiu - tegul kiti dar pagalvoja. Tau Žinutėj atsakiau.

  5. Ot apsikvailinau:D Net nepažiūrėjau. Blemba visada per tą savo žioplumą nukenčiu. 10 klasėj aš.

Rašyti komentarą