BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

19. BALTŲ TAUTOS ir GENTYS.

19.BALTŲ GENTYS, 12-as amžius.  Iš jų susiformuoja tauta.

NACIJA arba  moderni TAUTA yra tokia teritorinė etnosocialinė bendrija, kuri turi savo paties teritorinį suverenitetą ir administraciją. Tau jau bus politinė tauta.  Čia suminėsiu tautas ir gentis. Pirmiausia štai matome  žemėlapį  “Baltų gentys“. Jame jau matome ir besiformuojančių dviejų tautų pavadinimus.

III. Baltų genčių teritorija 12-ame amžiuje (pagal Mariją Gimbutienę)          (iš interneto)

Šiuo metu gyvuoja tik dvi t a u t o s, turinčios savo valstybes, - lietuviai ir latviai. Prūsų tautos žmonės, save laikantys prūsais (pagal internetą - apie 1mln.),  dabar pasklidę po Europą.

BALTŲ  g e n t y s: jotvingiai, skalviai, kuršiai, žiemgaliai, sėliai, pražemaičiai, latgaliai, Dniepro baltai, vakarų galindai, rytų galindai.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (10)

 1. Turbūt dar praplėsiu, pridėsiu po kelis žodžius apie gentis.

 2. Nors ribos cia ir neaiskios, bet speju Taurage priklauso visgi zemaitijai. Vadinasi draugas rekonstruktorius buvo teisus..

 3. laikantys save prūsais? herkaus proanūkiai? kažkaip nesitiki.visi bando prakišti savo išskirtinumą ar turim jo mes?

 4. aš tai prie jotvingių:D

 5. fosforine:

  Labai įdomu paskaityti. Lauksiu tęsinio.

 6. Trumpai mieliems blogsvetainiečiams.
  KITOKIA FEJA. Tauragė yra Žemaitijoje - prie pat sienos su vakarų aukštaičiais pietiečiais.

  COCNEY. Manyčiau, gal bando save laikantys prūsais “prakišti” ne išskirtinumą, o tapatybę (jei gerai žino savo tėvus, senelius). Juk kiekvienam įdomu ir svarbu žinoti - kas AŠ.

  EDVINAS. Visa dabartinė Suvalkija - tai šiaurinė jotvingių žemė. Bet esi ne jotvingis, o lieuvis ar prūsas, mat neseni archeologiniai duomenys jau tvirtai teigia, kad dab. Suvalkijoje gyveno ne jotvingiai,o lietuviai ir nadruviai (prūsų gentis). O save laikantys prūsais (grupelė) dabar tarpusavy net kalbasi prūsiškai.

  FOSFORINE. Kai kalbam mes, lietuviai, apie lietuvių gentis, latviai - apie latvių gentis, prūsai - apie prūsų gentis, tai mūsų istorija. Gražu, kad skaitote, kad įdomu. O istoriją reikia žinoti. Napoleonas sakė: “Kas nežino istorijos, yra mažas vaikas”.
  Beje, nepavyko atskleisti Jūsų blogo, įdomu apie ką rašote.

 7. Atskleiskite :)

 8. Tarp kitko,gyvenau ilgai prie pat Prūsijos sienos… Niekada negirdėjau kalbant kitaip, kaip lietuviškai. Apie tuos žmones, kurių protėviai buvo kilę iš Prūsijos, sakydavo ” vokiečiai”. Buvo išlikusių pavardžių, kurios dabar jau sulietuvintos.

 9. Lietuviškai kalbant ir turėjote girdėti, juk pakrašty prie Lietuvos - prisiminkime K.Donelaitį (1714-1780)- ištisi kaimai buvo lietuviški: Gumbinės apskr., Lazdynėliai. Tolminkiemis ir kt. O toliau -tikri vokiečiai, o kai kurie jau turbūt suvokietėję prūsai. Dabar jie ir buriasi Vokietijoje, Lenkijoje - kaip rašo internete. Aš Jum parašiau “patiko”.

 10. kam rupi:

  labai aciu dekoju tam kuris ikiele dabar as tave laikau DIEVU(ir atleiskit del klaidu)

Rašyti komentarą