BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

13. BALTAI

13. BALTŲ PRIEŠISTORIS. Žemėlapis.

Pagal atitinkamų sričių mokslininkų pateikiamus

vietovardžių, vandenvardžių, archeologinius bei antropologinius tyrinėjimų duomenis

ir sudarytas žemėlapis  BALTŲ priešistoris.

Į d e d u  žemėlapį.  Tai svarbiausia šio darbo dalis.

II. Šį žemėlapį sudariau paskutiniais sovietmečio metais ir rodžiau X kl. mokiniams -jų kurso medžiaga.

Gelsvai rausvai pabrūkšniuotas plotas  su žaliai pažymėta dabartine Latvija, Lietuva ir Prūsija (dab. rusų Kaliningrado sritis) - tai teritorija, kur maždaug 2000 ir gal daugiau m. pr. Kristų  gyveno  baltai.

Pagal prof. M.Gimbutienę ir gausius jos pasekėjus, 4400 - 2800 metais pr.Kr. Į SENĄJĄ Europą ir INDIJĄ, IRANĄ (dėl to dabar juos vadiname indoeuropiečiais) plūdo atskiros bangos (žiūr. 9 įr.) naujų žmonių ir čia maišėsi su SEN.Europos gyventojais.

Mokslininkai mano, kad indoeuropiečiai gilioje senovėje turėję vieną kalbą - prokalbę (pirminę kalbą), kuri gal prieš 5 - 6 tūkst. metų s u s k i l o, ir kūrėsi skirtingų, bet giminingų indoeuropiečių kalbų šeima. Tas visas procesas nuo prokalbės iki dabartinių Europos kalbų buvo labai ilgas ir sudėtingas.

Dabartinę indoeuropiečių kalbų šeimą sudaro keliolika šakų. Tai:

baltų kalbos šaka (lietuviai, latviai, prūsai ir smulkesni - kuršiai, žiemgaliai, sėliai, jotvingiai, skalviai),  slavų kalbos šaka (rusai, ukrainiečiai, lenkai ir kt.),                                                                          germanų kalbos šaka (vokiečiai, anglai, prancūzai ir kt.).  Vėliau visas šakas surašysiu.

Taigi, mes - baltai, atvyke, pagal prof. M. Gimbutienę, su trečiąja banga (3000 - 2800 m. pr. Kr.) nuo Volgos ir užėmę didžiulį (žiūr. žemėlapį)  Europos plotą.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. Jeigu daug kas paspaus “patiko”, baltų protėvynę - kur gyveno prieš 4000 m.(nuo šiandien) mūsų proprosenoliai - ją pamatys daug t ė v y n a i n i ų pasaulyje. Taigi galėtumėm spustelėti “patiko”.

Rašyti komentarą