BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

12. 5* ISPANIJA. MALAGA -BENALMADENA

  


              ŽIŪRIME ŽEMĖLAPĮ - susipažįstame.    Matome (nuo centro kiek aukščiau) užrašą Benalmadena - tai Benalmadenos miestelis.  Pagal visą pajūrį eina taip vadinamas  Benalmadena-Krantas - tai Benalmadenos kurorto 9km pakrantės ruožas, labai tirštai apgyvendintas (žemėlapyje matome gatvių margumyną).  Turistiniu požiūriu šita kurorto dalis yra pati įžymiausia ir patraukliausia. Tą ruožą daliname į    *vakarinę ir *rytinę dalis, zonas.   DABAR žvilgtelėkime į žemėlapio centre matomą tokią žalią (truputį sukumpusią) juostelę. Čia kažkur yra lošimo namai  TORREKVEBRADA  ir daug ko kita.


     *RYTINĖ  dalis - tai juosta, pajūrio ruožas, tarp  lošimo namų TORREKVEBRADA ir sportinio uosto  TORRE BERMEJA (jį ieškok aukščiau pajūriu). Ši zona išsiskiria iš kitų tankia statyba, čia gyvenamieji kompleksai, daugybė viešbučių, restoranų, barų. Čia ir poilsio ir pasilinksminimų  c e n t r a s.  Dėl to ši zona pati gyvybingiausia, judriausia.  Į čia atvažiuoja svečiai, turistai   iš visų žemės rutulio kampelių.   Tame ruože randame įvairių pavadinimų pliažų ir zonų.  Paminėsiu tik kelis: patį sportinį uostą, pliažus Bil-Bil ir Arrajo de la Miel , Punta Negra. 


Pliažai puikios būklės, nepriekaištingai švarūs, dėl to yra gavę  Europos Bendrijos  v ė l i a v a s. Pliažų labai gerą vaizdą matėme ir mes, kasdien nueidami į pajūrį.  Specialų dėmesį atkreipsiu į  sportinį uostą  Torre Bermeja, į jo labai įdomią konfiguraciją. Pasižiūrėk į žemėlapį - juk tai lyg rogės, prikrautos kažkokių įrankių.  Kitame straipsnyje parodysiu labai padidintą sportinio uosto, aplipusio daugybe laivelių,  kosminę (palydovinę) nuotrauką.


    *VAKARŲ  dalis - tai tas žalias pakumpęs lopas. Čia  lošimo namai  TORREKVEBRADA. Be jų, šitame didžiuliame turistiniame komplekse yra puikus viešbutis, asmeninė prieplauka, žaidimų, gafo laukas (matote žemėlapyje ir užrašyta Torekvebrada Golf),  teniso aikštė, gimnastikos salė, prekybos galerija, simpoziumų, kongresų salonai, restoranai, barai  ir  s a l ė  iškilmingiems priėmimams.   Nuvykite ten, lietuviai svečiai, turėsite ką veikti.   Kartą teko būti  su turistų grupe  Monako Kunigaikštystės  Monte Karlo  lošimų namuose. Pabandžiau laimę - įmečiau  viena prancūzišką franką  (tada Eurų dar nebuvo),  tai kad pabiro į tą “skarbonkę” tarškėdami, barškėdami frankai su tokiu skambesiu… Maniau - tūkstantis! Entuziastingai suskaičiau -  d v i d e š i m t   frankų.


    *Trečia, dar garsi vieta svečiams - tai jau anksčiau minėtas apie 2 km nuo kranto miesčiukas  Arrono de la MIEL. (žemėlapy jį matai ties viduriu, aukštai prie kelio Autovia del M. …) Tai tipiška Andalūzijos kaimo vietovė. Miestelis labai švarus, tvarkingas, nepakeitęs savo prigimtinio vaizdo į išpuoselėtą miestišką.  Jo teritorijoj yra vienas žymiausių ir didžiausių Ispanijoj atrakcionų  parkas Tivoli World. Čia ir karuselės, šviečiantys fontanai, įvairios Laukinių Vakarų pramogos ir, kaip paprastai, - restoranai, barai… Yra   t e a t r a s, kur kiekvieną vasarą pasirodo patys ž y m i a u s i pasaulio artistai.


Paminėjau  A N D A L Ū Z I J Ą. tai nepakartojamas regionas. Čia susipynė finikiečių, graikų, romėnų, musulmonų ir krikščionių religijos ir kultūros. Andalūzija - Ispanijos dvasia. Būtent Andalūzijoje labai populiari  k o r i d a  (Lloret de Maro kurorte matėme - tada nukovė šešis bulius. Kažkas , prisimenu, pasakė: “Rytoj bus naujų kepsnių”. Ir tai tiesa, bet apie tai kitą kartą). Aistringas   f l a m e n k o  žavėjo mus Llorete (buvo išskirtinai įdomu - irgi kitą kartą). Čia vyksta populiarios religinės procesijos (Benalmadene teko matyti), matėme ir paslaptingus namelius uolose (kartą viename tokiame net vaišino mus, ekskursijos dalyvius). Andalūzijoje matysime baltai tinkuotus namelius, ilsėsimės saulėtuose paplūdimiuose.


Pati populiariausia miestelio vieta -  ISPANIJOS aikštė, kurioje stovi žinoma  MERGAITĖS statula. Stovi ovaliniame baseinėlyje  ant akmeninio pakylėjimo,  ištiesusi rankos į medelį.


 “MERGAITĘ”  nupiešiau iš fotografijos (atrodo, gana apytiksliai).              


                                                                                                                                                                          

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. ALGdas:

    Matau, vienas, matyt, plačiau į pasaulį žvelgiąs žmogus parašė: Patiko.
    Man įdomūs tokie žmonės, kuriems patinka, kai sužino ką nors naujo, dar nežinomo, įdomaus, reikalingo, naudingo - nebūtinai sensacingo! Todėl prašyčiau, kad parašęs "Patiko(1)" parašytų ir savo blogas.lt adresą, pasidomėčiau, perskaityčiau jo BLOGa. Laukiu.

Rašyti komentarą